Konferencja „Fundraising w sporcie” już za nami

Dwa dni intensywnych warsztatów i prelekcji. Dwa dni wymiany doświadczeń i opinii, które służyły wzmocnieniu organizacji zajmujących się sportem. Tematyka warsztatów, podobnie jak całego wydarzenia, skupiona była wokół nowych technik pozyskiwania funduszy na sport.

 

Jakub Sobczak – właściciel platformy crowdfundingowej PolakPotrafi oraz Guido Vreuls – dyrektor oddziału OTTO Polska, przedstawili akcję “X Dni do Soczi”, którą wspólnie tworzyli. Pozwoliła ona nie tylko zebrać ponad 20 tys. zł dla polskich sportowców, ale przyczyniła się również do zwrócenia uwagi na mało popularne dyscypliny, jak łyżwiarstwo szybkie oraz freestylowe narciarstwo i snowbord. Temat crowdfundingu wzbudził najwięcej emocji, choć równie ważny okazał się aspekt współpracy z biznesem. Piotr Pogon – pierwszy człowiek na świecie, który z jednym płucem ukończył morderczy triathlon Ironman – wskazał uczestnikom, jak wielkie znaczenie ma wizerunek sportu dla biznesu. Profesjonalizacja działań oraz przekonanie o własnej inicjatywie okazały się najważniejszymi aspektami na drodze do współpracy z firmami. Monika Chabior, prezes Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej podzieliła się doświadczeniem związanym z organizacją wolontariatu podczas EURO2012. Bartosz Wilczyński mówił natomiast o istotnym znaczeniu planowania oraz strategii na przykładzie ogólnopolskiej imprezy Bike Maraton.

 

Na konferencji pojawili się przedstawiciele takich aktywności sportowych jak golf na trawie, akrobatyczny rock’n’roll, rugby, wrotkarstwo czy wyścigi smoczych łodzi. Nie zabrakło również osób związanych z siatkówką czy piłką nożną. Organizatorem wydarzenia było Polskie Stowarzyszenie Fundraisingu. Konferencja odbyła się w ramach projektu “Fundusze dla sportu” współfinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

– Polskie Stowarzyszenie Fundraisingu od 7 lat zajmuje się tematyką fundraisingu w organizacjach pozarządowych, ale pierwszy raz powstało wydarzenie dedykowane NGO związanych ze sportem. Podjęliśmy ten temat, ponieważ widzimy ogromną potrzebę wsparcia działań organizacji sportowych, które są często pozostawiane same sobie – mówi wiceprezes Stowarzyszenia, Marek Ostafil.

 

Dyskusje prowadzone na Konferencji zakończyły się niezwykle ważnymi wnioskami. Pierwszy z nich dotyczył potrzeby profesjonalizacji działań organizacji sportowych. Drugi wskazywał na potrzebę wspólnego działania na rzecz sportu i organizacji popularyzujących kulturę fizyczną.

 

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacjami prelegentów i trenerów oraz zapraszamy do galerii zdjęć z Konferencji:

I dzień || II dzień

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *