Certyfikat EFA

10366252_10152153402482684_4249032044271491987_n

Międzynarodowy certyfikat Europejskiego Stowarzyszenia Fundraisingu (EFA) jest dokumentem, który dowodzi zdobycia kwalifikacji do samodzielnej pracy na stanowisku fundraisera w instytucji społecznej lub organizacji non-profit i jest respektowany w krajach UE. Przyznawany jest uczestnikom, którzy pozytywnie zdają egzamin weryfikujący wiedzę i umiejętności nabyte w trakcie kompleksowych i wysokospecjalistycznych szkoleń z zakresu fundraisingu nazywanego CFR – Certyfikowany Fundraiser. Uczestnikami projektów szkoleniowych są pracownicy NGO w Polsce.

Archivo baseCel

 

Celem głównym certyfikacyjnych projektów szkoleniowych jest podnoszenie wiedzy i kwalifikacji pracowników NGO w Polsce, w zakresie profesjonalnego fundraisingu. A mianowicie:

  • znaczne podniesienie kwalifikacji zawodowych,
  • zdobycie dodatkowych środków dla organizacji pozarządowym, dzięki wdrożeniu w życie nabytych umiejętności,
  • uzyskanie uprawnień do wykonywania zawodu profesjonalnego fundraisera atutem zarówno w przypadku awansu zawodowego, jak i zmiany miejsca pracy.

Archivo baseKorzyści

 

Udział w projektach szkoleniowych pozwala zdobyć wiedzę w o współczesnym fundraisingu i jego uwarunkowaniach oraz uczy organizacji profesjonalnego systemu finansowania organizacji pozarządowej, w oparciu o narzędzia zarządzania oraz doświadczenie pracy w organizacji.

Cały Trzeci Sektor w Polsce i na świecie cierpi na brak wykwalifikowanych fundraiserów, przez co są oni bardzo poszukiwani. Certyfikat EFA stanowi najwyższy stopień rekomendacji dla profesjonalnych fundraiserów i gwarantuje posiadanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do efektywnego kierowania pozyskiwaniem funduszy z wielu źródeł.

 

Archivo baseCzytaj broszurę o certyfikacie

Plik pdf ok. 5MB

 

 

 

 

 

Jak zdobyć certyfikat?