Zespół

Zarząd

Zarząd PSF_2015-18_od l Jagolicz Mateusz&Kasperska Paulina&Mika Jerzy&Figura Katarzyna

 

 

Jerzy Mika
Prezes Zarządu - funcja społeczna
Coach, trener. Od 1995r właściciel firmy zajmującej się szkoleniami, zarządzaniem i organizacją. Główne zainteresowanie to wspieranie organizacji pozarządowych poprzez towarzyszenie (coaching), doradztwo i szkolenia. Absolwent i pracownik naukowy Uniwersytetu Opolskiego (do 1999). Doradca i konsultant Fundacji Edukacji Technicznej – ICAM w Polsce- Międzynarodowej sieci Szkół Wyższych kształcących integralnie inżynierów do potrzeb przemysłu. Zaangażowany w procesy personalne wielu organizacji i firm, w tym rekrutację, kształcenie i kadry. Posiada rekomendacje trenerskie Polskiego Towarzystwa Psychologicznego I stopnia. Trener Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu (PSF). Członek Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu od 2007 roku. W latach 2012-2015 pełnił funkcję Prezesa Zarządu PSF. W nowej kadencji kontynuuje zarządzanie tą organizacją.
Mateusz Jagolicz
Członek Zarząd - funkcja społeczna
Z wykształcenia księgowy, z doświadczenia fundraiser. Od 2011 roku kiedy podjął szerg szkoleń z fundraisingu – z sukcesem działał w tej dziedzinie. W 2012 zebrał pierwszy milion do Fundacji. W 2013 roku ukończył certyfikację fundraisingu. Do dnia dzisiejszego zebrał blisko pięć milionów złotych na rzecz Fundacji Dzieło Miłosierdzia Bożego PORT, w której pracuje. Właściciel firmy BIRD Mateusz Jagolicz zajmującej sie exportem i importem. Jego pasją jest latanie – jest w trakcie kursu na licencje pilota. Prywatnie: zakochany Mąż w cudownej żonie i najszczęśliwszy Tatuś wspaniałej księżniczki. W życiu kieruje się słowami Edmunda Burke: Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili. Prelegent Klubów Fundraisera PSF oraz kursów certyfikowanych fundraiserów CFR organizowanych przez PSF. Członek PSF od 2010 roku. Od 2015 roku zaangażowany w pracę Zarządu PSF.
PAulina Kasperska
Członkini Zarządu - funkcja społeczna
Absolwentka Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, Wydziału Zarządzanie i Marketing, Specjalizacja: Psychologia Ekonomiczna. Od kilku lat związana z Fundacją Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa w Warszawie, gdzie z sukcesem działa jako fundraiserka. Ukończyła szkolenia z zakresu fundraisingu, marketingu i promocji zdrowia. Od 2013 roku jest certyfikowanym fundraiserem. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się podczas spotkań Klubów Fundraisera PSF w całej Polsce, na Międzynarodowych Konferencjach Fundraisingu, jak i podczas szeregu spotkań. W latach 2012-2015 społecznie pełniła funkcję Wiceprezesa Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu. W nowej kadencji kontynuuje zarządzanie w tej organizacji.
Katarzyna Figura
Członkini Zarządu - funkcja społeczna
Z wykształcenia socjolog. Wieloletni pracownik w branży biznesu, w tym managerka własnej firmy. Od 2010 jest fundraiserem i managerem wydarzeń w parafii św. Jana Pawła II w Radzyminie k. Warszawy, a od 2014 jest wiceprezesem Fundacji Nasz Papież. W 2015 potwierdziła swoje umiejętności certyfikatem zawodowego fundraisera. Mówi w 3 językach obcych: angielskim, rosyjskim i włoskim. Jej pasją jest wszelaka organizacja przedsięwzięć (od festynów i imprez masowych, eventów miejskich po wyjazdy dla dzieci i młodzieży), od wielu lat śpiewa w chórze. Jest żoną i mamą dwójki dzieci. Motto, którym kieruje się w życiu to: "Nie żyje się, nie kocha, nie umiera na próbę" (JP II). Od maja 2015 jest członkinią Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu.

 

Komisja Etyki

 

Per Markus Törnberg
Członek Komisji Etyki - funkcja społeczna
Posiada międzynarodowy dyplom licencjata w zarządzaniu międzynarodowym z Regents Business School w Londynie oraz tytuł magistra w Europeistyce z Uniwersytetu Jagiellońskiego Jagiellońskiego. Ukończył studia podyplomowe w zarządzaniu polityką współpracy na rzecz rozwoju międzynarodowego. Zna język szwedzki oraz angielski na poziomie bardzo dobrym oraz grecki, hiszpański i francuski na poziomie komunikatywnym. Ma ponad 15 lat doświadczenia pracy w organizacjach pozarządowych oraz w biznesie w Polsce i zagranicą. Od 2014 roku jest prezesem Fundacji Instytut na Rzecz Ekorozwoju w Warszawie. Jego pasją są: podróż i nawiązywanie nowych kontaktów. Od kiedy został członkiem PSF (2012 rok) zaangażował się w działania Komisji Etyki PSF. W kolejnej kadencji kontynuuje działania w tym organie PSF.
Marek Kidoń
Członek Komisji Etyki - funkcja społeczna
Od 25 lat zarządza ludźmi i kieruje różnymi placówkami w kościele. Posiada doświadczenie w pozyskiwaniu środków dla różnych organizacji. Absolwent Wyższej Szkoły Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu. W latach 2005-2007 był członkiem Komisji ds. pozyskiwania funduszy przy Prezydium Caritas Polska. Pracuje jako fundraiser dla kilku organizacji (od 2014 roku po certyfikacji z fundraisingu). Członek PSF od 2013 roku. W ramach działań członkowskich współorganizował m.in. Pierwszą Ogólnopolską Konferencję ”Fundraising- profesjonalne metody pozyskiwania funduszy dla Caritas w Polsce” w 2013 r. Aktywny uczestnik Klubów Fundraisera PSF (także jako prelegent) w Zielonej Górze i Wrocławiu. Od 2014 społecznie zaangażowany w działania Komisji Etyki PSF, w której kontynuuje pracę podczas nowej kadencji 2015-2018.
Barbara Walecka
Członkini Komisji Etyki - funkcja społeczna
W biznesie działa od ponad 30 lat (w tym dodatkowo we własnej firmie). Od 2013 roku rozpoczęła przygodę w Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej jako fundraiserka. Od tego też momentu zdobywa wiedzę i doświadczenie na szkoleniach, konferencjach fundraisingowych. Prywatnie żona i mama 2 dzieci. Interesuje się nowymi technologiami stosowanymi w budownictwie, aranżacją wnętrz i ogrodów oraz sportem. Od 2014 roku certyfikowany fundraiser. Od 2015 roku zaangażowana w działania Komisji Etyki.
Aleksander Kartasiński
Członek Komisji Etyki - funkcja społeczna
Prawnik i ekonomista. Specjalista w dziedzinie controllingu. Prezes i doradca zarządów kilku spółek kapitałowych. Społecznie od ponad 13 lat prowadzi Fundację HAPPY KIDS w Łodzi. Ekspert w dziedzinie rodzinnej pieczy zastępczej. Prywatnie motocyklista, amator starych samochodów i pilot. W 2015 roku ukończył certyfikację fundraisingu, zdecydował się na członkostwo w PSF oraz społeczne zaangażowanie w działania Komisji Etyki

 

Komisja Rewizyjna

 

Marek Ostafil
Przewodniczący Komisji Rewizyjnej - funkcja społeczna
Manager, producent, organizator międzynarodowych projektów kulturalnych i artystycznych w Polsce i za granicą. Ukończył Historię Sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Stypendysta „Kultur Kontakt Austria” i „International Center for Culture Management” (Salzburg, Austria). Członek PSF od 2011 roku. Manager 5., 6. i 7. Międzynarodowej Konferencji Fundraisingu (2011-13). W latach 2012-2015 wiceprezes PSF. W obecnej kadencji Szef Komisji Rewizyjnej PSF.
Kamil Nawirski
Członek Komisji Rewizyjnej
Od 2006 roku związany z działalnością społeczną przy Politechnice Wrocławskiej, wcześniej wolontariusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Stowarzyszenia Edukacja Pod Żaglami oraz Harcerz. Obecnie Prezes Fundacji MANUS. Członek PSF od 2011 roku. Założyciel i lider Klubu Fundraisera PSF we Wrocławiu w 2012 roku, a do teraz aktywny jego uczestnik. Zaangażowany w działania Komisji Rewizyjnej w latach 2012-2015. W kolejnej kadencji kontynuuje działania w tym organie PSF.
Liliana Sobieska
Członkini Komisji Rewizyjnej - funkcja społęezna
Od 2012 zaangażowana w działanie Fundacji Patria, od połowy 2013 – prezes organizacji. Rozpoczęła współpracę z rodzinami zastępczymi i wielodzietnymi. Realizowała i rozliczała liczne projekty, pozyskiwała środki finansowe na rzecz organizacji. Od 2015 roku członkini PSF i aktualnie zaangażowana w działania Komisji Rewizyjnej.

 

Pracownicy etatowi

 

Aleksandra Aleksandrowicz
Wicedyrektor PSF
Z wykształcenia pedagog i asystent rodziny. Z doświadczenia i pasji: manager, fundraiser (w certyfikacji) i trener. Działa w III sektorze od 10 lat m.in. jako wolontariusz, koordynator wolontariatu, manager projektów, fundraiser i trener. Przez ten czas współpracowała regionalnie, ogólnopolsko lub międzynarodowo w projektach społecznych oraz z kilkoma organizacjami pozarządowymi m.in. organizacjami studenckimi Uniwersytetu Zielonogórskiego, UNICEF, Caritas Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Prywatnie pasjonatka ludzi, podróży i fotografii; żona Olafa. W Polskim Stowarzyszeniu Fundraisingu jest członkinią od 2012 roku. Od tego czasu podjęła się Liderowania Klubem Fundraisera PSF w Zielonej Górze, później we Wrocławiu (do teraz), a także organizacji szeregu szkoleń dla Caritas w Polsce oraz Pierwszą Ogólnopolską Konferencję ”Fundraising- profesjonalne metody pozyskiwania funduszy dla Caritas w Polsce” w 2013 r. po której ponad 20 osób podjęło zatrudnienie jako fundraiserzy. Jako pracownik etatowy odpowiedzialna za dział szkoleń (2013), manager ds. relacji i edukacji (2014), później wicedyrektor PSF (2015). Zajmuje się m.in. fundraisingiem, relacjami z członkami PSF i wolontariatem, ogólnopolskim projektem Klubów Fundraisera PSF, Międzynarodową Konferencją Fundraisingu. Wspiera Dyrektora PSF w zarządzaniu zespołem i projektami PSF. Autorka artykułów fundraisingowych oraz rozdziału podręcznika "Fundraising. Teoria i praktyka.
Karolina Rządzik
Manager biura
Absolwentka Misjologii Uniwersytetu Jana Pawła II. Prowadziła niezależne badania na temat ruchów religijnych w Zambii. Zakochana w kulturze afrykańskiej. Swój wolny czas spędza aktywnie na wycieczkach górskich oraz rowerowych. Od 2008 roku pracuje w Polskim Stowarzyszeniu Fundraisingu.